farma Dryák

Firma byla založena v roce 1992, kdy zaujímala pouhé 3 hektary obhospodařované půdy. Pěstování ovoce a zeleniny se do roku 2001 rozrostlo na nemalých 166 ha.  A dnes již farma obhospodařuje celkem 468 ha orné půdy a 122 hektarů ovocných sadů.

 

Technologičtí a biologičtí členové farmy, co mají společného?

Společné mají to, že jich není málo. Co se strojů a moderních technických pomůcek týče, pomáhají farmě v chodu například technologické linky na třídění a balení ovoce, mezi něž patří například nejmodernější třídička jablek s vodními cestami, které zabraňují poškozování plodů. Co se zemědělských strojů týče, pole u nás brázdí kombajny NEW Holland CR 9080 ELEVATION a NEW Holland CR 9090 (pásový), stejně jako nám pomáhají traktory FENDT 936 Vario, nakladač, manipulátor, postřikovač, sečka atd. Vlastníme též opravárenskou dílnu na tyto zemědělské stroje.

Ovoce přechováváme ve velkých chlazených skladech s ULO technologií, které
pojmou až 1 100 tun potravin. A jakéže to plodiny vlastně pěstujeme? Jedná
se o jablka, třešně, švestky, višně, broskve, meruňky, pšenici, řepu, cibuli a obzvlášť výtečný český česnek. Pokud si tedy přejete zakoupit kvalitní české potraviny, neváhejte nás navštívit přímo u nás na farmě.

Podíl jednotlivých plodin na osázené ploše v hektarech.


 

Kde se nachází ideální místo pro zakoupení ovoce a zeleniny? Kde seženu skutečně čerstvé a  kvalitní potraviny, dnes již skoro vzácné? Pokud Vám opravdu záleží na tom co jíte a upřednostňujete české výrobky přijeďte si přímo k nám. Kde nás najdete? Nacházíme se pět kilometrů od Slaného obec Žižice, Vítov 17.